wtorek, październik 11, 2016

Kredytobiorca i kredytodawca, a kredyt inwestycyjny.

Podpisując umowę kredytową zawsze potrzebne są do tego dwie strony. Z jednej mamy kredytobiorcę, zaś z drugiej kredytodawcę. Obie z osób wzajemnie się uzupełniają i są od siebie zależne. Kredytobiorcą jest osoba fizyczne, ale też i osoba posiadająca osobowość prawną oraz jednostka organizacyjna, która tej osobowości nie posiada. Kredytobiorca jest osobą, która otrzymała kredyt od kredytodawcy. W Polskim prawie osoba kredytobiorcy odnosi się tylko i wyłącznie do kredytu bankowego. Jeżeli osoba fizyczna zaciągnie kredyt konsumencki wówczas nie nazywa się kredytobiorcą, a konsumentem. Każdy kredytobiorca ma korzysta z kwoty jaką udostępnił mu kredytodawca w warunkach jakie zostały dokładnie określone w umowie. W zamian zobowiązuje się zwrócić pożyczone pieniądze łącznie z odsetkami w terminie jaki również został określony w umowie kredytowej. Kwota jaką musi zwrócić obejmuje również prowizję i wszelkie inne koszta związane z uruchomieniem kredytu. Bank ocenia jaka jest sytuacja finansowa klienta zanim udzieli mu kredytu i przez cały okres jego trwania kontroluje, czy na czas go spłaca.

Kredytodawca również może być osobą fizyczną, posiadać osobowość prawną lub być jednostką organizacyjną, która osobowości prawnej nie posiada. Jest to osoba, która udziela kredytu kredytobiorcy. W Polsce za kredytodawcę uznaje się bank, ale nie tylko. W przypadku udzielenia kredytu konsumenckiego może być nim również przedsiębiorca. Udziela on kredytu w ramach działalności gospodarczej jaką posiada. Jeżeli kredytodawcą jest bank może on oceniać sytuację finansową i gospodarcza konkretnego kredytobiorcy, a także może kontrolować na co wykorzystał kredyt i czy regularnie go spłaca.

Kredyt inwestycyjny.

Kredyt inwestycyjny jest jednym z kredytów bankowych jakie przeznacza się na finansowanie przedsięwzięć kredytobiorcy. Celem takiego kredytu jest pomoc w rozwinięciu wartości majątku przedsiębiorstwa, czy też jego modernizacja. Chcąc uzyskać kredyt inwestycyjny bank przeprowadzi analizę ekonomiczną i finansową przedsiębiorstwa, a wynik będzie uzależniał od tego czy kredytobiorca ten kredyt otrzyma. W przypadku kredytu inwestycyjnego kredytobiorca otrzyma pieniądze od razu w całej kwocie. Może być on również wypłacony w tak zwanych transzach, albo mieć formę linii kredytowej. Jeżeli uruchomiony jest w transzach, wówczas uruchomienie każdej z nich zostaje określone w umowie kredytu. Jeżeli kredyt będzie w postaci linii kredytowej również w umowie zostaną wpisane terminy i konkretne kwoty do wypłaty środków kredytobiorcy.

środa, sierpień 3, 2016

Pieniądze w zasięgu ręki

W naszych czasach bardzo ważną wartością, jest wolność finansowa, o którą każdy pragnie się zatroszczyć. Pieniądze stanowią dziś bardzo ważny element w życiu każdego człowieka i nie jest to element, który niekorzystnie wpływa na ludzkie życie, jeśli oczywiście odpowiednio się go wykorzystuje. Pragniemy posiadać ich coraz więcej, a na pewno tyle, aby móc się bez zbędnych obaw utrzymać i czuć się finansowo wygodnie, tym bardziej, jeśli pracujemy za najniższą krajową, lub nasza pensja nie wystarcza na podstawowe wydatki, co przecież ma miejsce w wielu rodzinach i tym samy sprawdza się jako element trudnych sytuacji. To właśnie w większości wypadków, tylko dlatego pracujemy, aby zarabiać na swoje utrzymanie. Jednak nie zawsze udaje nam się zarobić tyle pieniędzy, aby rozwiać wszelkie problemy z finansami związane, czy też spełnić swoje marzenia. Bywa tak, że jesteśmy zmuszeni pieniądze pożyczyć i tutaj najlepszym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe, które są przecież na wyciągniecie ręki i tak naprawdę każdy może po takie rozwiązanie sięgnąć. Nie musimy nawet iść dzisiaj do placówki bankowej, ponieważ całą procedurę możemy załatwić za pomocą internetu, a przecież doskonale wiemy, że każdy ma dziś dostęp do internetu. Warto dziś zainteresować się tego typu rozwiązaniami, ponieważ w wielu sytuacjach możliwość wzięcia kredytu, może nam pomóc w rozwiązaniu problemów, oczywiście tymczasowych.

Kredyty gotówkowe, to odpowiedzialność, którą musimy mieć na uwadze. Czasami warto ubiegać się o niskie raty, ponieważ od tego będzie też zależało nasze ewentualne rozwiązanie finansowych potrzeb. Niskie raty kredytów to dziś norma, którą każdy może weryfikować, a bardzo często możemy takie raty z bankiem sobie ustalać według naszych potrzeb i oczywiście możliwości finansowych, które przecież zależą od tego, ile zarabiamy. Oczywiście każdy może ustalić swoje zapotrzebowanie, ponieważ znamy przecież swoje możliwości kredytowe, dlatego warto w bankach ustalić najkorzystniejsze dla nas raty kredytu, jeśli już zdobędziemy wsparcie w kwestach otrzymania kredytu.

Dziś nie ma problemów z otrzymaniem kredytu, bez względu na to, jakie mamy potrzeby, dlatego wiele osób chętnie korzysta z produktów, jakie są oferowane przez współczesne banki i oczywiście wiele firm, które zajmują się dziś udzielaniem pożyczek. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie podejście do tematu kredytowania, a wiąże się ono z wiedzą, którą warto zdobywać za pośrednictwem kogoś doświadczonego lub też w sieci, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów nawiązujących do współczesnych produktów bankowych.

Pieniądze są dziś na wyciągnięcie ręki, dlatego każdy z powodzeniem może po nie sięgnąć, wystarczy tylko odpowiednio o ten temat zadbać. Zanim przystąpimy do podjęcia kredytu, warto się zainteresować opinią innych ludzi, którzy już skorzystali z innowacyjnych produktów bankowych, które nie wyglądają inaczej, niż kiedyś, ale zdecydowanie szybciej można nimi zarządzać i otrzymać pieniądze. Bardzo ważne jest poznanie innych opinii, ponieważ może to nam przynieść zdecydowanie do wzięcia kredytu, co oczywiście jest podstawowym zadaniem w sytuacji, kiedy o taki kredyt się staramy. Taka opinia może zadziałać korzystnie na naszą decyzję lub też może uchronić nas przed podjęciem decyzji, która może niekorzystnie wpłynąć na naszą wolność finansową. Warto zadbać o ten element, ponieważ pieniądze, to zawsze odpowiedzialność, która niesie za sobą pewne wydarzenia, sytuacje. Ważne jest działanie dla swoich potrzeb z rozwagą, dlatego opinia innych może okazać się bardzo pomocną formą w podejmowaniu decyzji.