piątek, czerwiec 2, 2017

Najlepszy kredyt gotówkowy.

Czy łatwo jest znaleźć najlepsze pożyczki gotówkowe?. To pytanie zadaje sobie każda osoba, która w danej chwili tego kredytu potrzebuje. Można to zrobić, ale trzeba wiedzieć w jaki sposób i od czego zacząć swoje poszukiwania. Trzeba przyjrzeć się ofertom nie jednego banku, ale kilku. Warunki jakie oferują nam banki są bardzo zróżnicowane i warto się im przyjrzeć bardziej dokładnie, zanim wybierzemy którąś z ofert. Po pierwsze trzeba sprawdzać różne banki. Jest to podstawa i nie powinno się ograniczać oferty tylko do banku w jakim aktualnie mamy konto. Ofert jest tak wiele, że można wybrać lepszy kredyt niż ten jaki oferuje nam nasz bank. Chorzenie od banku do banku i sprawdzanie ofert mogłoby być bardzo czasochłonne, ale jest inny sposób. Zestawienie wszystkich najlepszych banków w danym miesiącu można znaleźć w internecie i popatrzeć na jakich warunkach każdy z nich udziela kredytów. W jednym miejscu mamy wgląd na oferty różnych banków i można zobaczyć na którym miejscu jest nasz bank.

Bardzo ważne jest przed wyborem kredytu gotówkowego sprawdzenie Rzeczywistej Roczne Stopy Oprocentowania. Wielkość RRSO jest na tyle ważna, ze to od niej zależy ile tak naprawdę będzie nas kosztować spłacenie naszego kredytu. Znając jej wielkość można samemu ocenić jaka będzie łączna suma odsetek, a także czy kolejne raty kredytu będą niskie czy też bardzo wysokie. Przed wybraniem kredytu powinniśmy uważać na tak zwane dodatki do niego. Wiele banków zachęca swoich klientów niższym oprocentowaniem, jeżeli zamówią inne ich usługi, takie jak założenie konta, karty kredytowej, czy też wybranie ubezpieczenia. Często takie dodatki są wyższe niż to co uda nam się zaoszczędzić na oprocentowaniu naszego kredytu. Jest to częste posuniecie banków. Dają nam niższe oprocentowanie co jest w naszych oczach atrakcyjne i decydujemy się na dodatki do kredytu jakie w ogóle nam sie nie opłacają. Zanim się na to zdecydujemy powinniśmy wszystko przeliczyć i sprawdzić, czy faktycznie nam się to będzie opłacało. Jeżeli już się na takie dodatki zdecydujemy powinniśmy pamiętać o ich wypowiedzeniu po zakończeniu umowy kredytowej, aby dalej nie płacić za nie.

Zwracajmy uwagę również na to, czy bank przewiduje jakieś kary za opóźnienia spłaty kredytu. Zawsze trzeba pilnować, aby raty były płacone na czas, ale zdarzają się wyjątkowe sytuacje przez które rata zostanie wpłacona nieco później. Przed zaciągnięciem kredytu powinniśmy sprawdzić jakie konsekwencje finansowe wiążą się z niewpłaceniem raty w terminie. Mogą być to niewielkie odsetki, ale są oferty w jakich każde opóźnienie w spłacie może okazać się dla nas bardzo kosztowne. Wygoda to kolejna rzecz na jaką warto zwrócić uwagę. Warto popatrzeć, jakie banki mają oferty kredytów przez internet. Takie podpisanie umowy zaoszczędzi nam wiele czasu jaki trzeba poświecić udając się po kredyt do banku. Trzeba także sprawdzić, czy bank daje nam możliwość nadpłacania rat. Może zdarzyć się, ze mamy więcej pieniędzy i chcemy spłacić więcej niż jedną ratę. Warto sprawdzić, czy będziemy mieć taka możliwość, a także czy w odwrotnej sytuacji bank będzie mógł nam przesunąć termin wpłaty raty bez żadnych konsekwencji.