poniedziałek, sierpień 27, 2018

Czym jest kredyt hipoteczny i co o nim wiedzieć trzeba?

Twój zakup domu będzie jednym z największych, najważniejszych zakupów, które zrobisz w swoim życiu. Dlatego jako kupujący musisz wiedzieć jak ważne jest, aby wiedzieć, jak działa proces zakupu domu, a czego oczekiwać od kredytu hipotecznego. Twój kredyt hipoteczny jest pożyczką, której będziesz używał do zakupu swojego domu. Kredyty hipoteczne są podobne do innych pożyczek, ponieważ istnieje pewna kwota pożyczona; oprocentowanie wypłacone pożyczkodawcy oraz z góry określoną liczbę lat, po upływie których pożyczka musi zostać spłacona.

Kluczową częścią kredytu hipotecznego, która odróżnia go od innych rodzajów pożyczek, jest fakt, że pożyczka hipoteczna jest konkretnie używana do zakupu nieruchomości. Ponadto można dostosować kredyty hipoteczne.

Istnieje wiele programów pożyczkowych dostępnych dla dzisiejszych nabywców domów, w tym kredyty o niskim i zerowym oprocentowaniu; pożyczki dla nabywców lokatorskich i inne. Z pomocą kredytodawcy hipotecznego zbudujesz pożyczkę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Dlaczego kupujący w domu używają kredytów hipotecznych?
Kupno domu nie jest tanie. Bez względu na cenę, niewielu kupujących ma gotówkę na zakup domu. A ci, którzy mają gotówkę, często wolą zachować pieniądze na inne rzeczy w swoim życiu. Kiedy kupujesz dom, prawdopodobne jest, że będziesz szukać pożyczki w banku. Pożyczka przeznaczona na zakup nieruchomości nazywana jest hipoteką. Z kredytem hipotecznym nabywca domu pożycza pieniądze od pożyczkodawcy. Te pieniądze są następnie wykorzystywane do zakupu części domu. Pozostała część zakupu domu jest opłacana przez kupującego.

Na przykład, jeśli kupujący kupi dom za 300 000 zł, a kwota obciążona hipoteką 270 000 zł, nabywca domu będzie odpowiedzialny za zamknięcie pozostałych 30 000 zł.

Ta kwota 30 000 zł jest znana jako “zaliczka”. Pozostałe pieniądze są teraz obciążone hipoteką do banku, z warunkami, które można dostosować między bankiem a pożyczkobiorcą.

I podobnie jak każdy nabywca domu jest inny, każdy kredyt hipoteczny też jest inny. Twoje warunki pożyczki zależą wyłącznie od Ciebie.

Jak mogę się ubiegać o kredyt hipoteczny?
Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, musisz spełnić minimalne standardy, niezależnie od tego, jaki typ pożyczki określisz jako najlepszy dla potrzeb. Istnieją dziesiątki dostępnych rodzajów pożyczek. Każdy z rodzajów pożyczek jest inny, z różnymi standardami kwalifikacji, jednak kroki, aby uzyskać kwalifikacje hipoteczne są podobne w różnych programach. o pierwsze, musisz spełnić wymóg minimalnej zdolności kredytowej. Wymóg ten jest najniższy dla kredytów mieszkaniowych rządowych i mniej więcej równy wśród pozostałych opcji. Następnie zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swoich dochodów za pomocą wypłat i deklaracji podatkowych. Twoje długi również zostaną zweryfikowane przy użyciu najnowszej kopii raportu kredytowego. Jeśli raport kredytowy zawiera błędy lub pominięcia, co czasem się zdarza, możesz udokumentować pożyczkodawcy, aby poprawić takie błędy.