Oprocentowanie kredytów gotówkowych na kwiecień 2020 roku

Pod koniec kwietnia 2020 roku, nic się nie zmieniło w kosztach kredytów gotówkowych w stosunku do stycznia 2020 roku. Kredyty nadal są tanie i ich RRSO waha się w granicach od 8%, do nawet 20% (w zależności od banku). Jeszcze w 2019 roku, pożyczki w bankach były znacznie tańsze, jednak szybkie tempo wzrostu płac oraz opłat za media, czynsze i inne, spowodował znaczne podniesienie się kosztów operacyjnych. Dlatego też z początkiem 2020 roku, można było zaobserwować wzrost oprocentowania pożyczek bankowych.

W jakim banku obecnie opłaca się wziąć kredyt gotówkowy ? To zależy od naszych upodobań oraz wielkości kredytu, który chcemy uzyskać. W przypadku niewielkich kwot, warto wybrać nasz osobisty bank. Różnice w takim przypadku nie są duże, a rata jest automatycznie ściągana z naszego konta. Co innego dzieje się, gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę gotówkową na wyższe sumy pieniędzy. W takim przypadku warto podjąć dobrą decyzję i sprawdzić ofertę wszystkich polskich banków. Można to zrobić poprzez internet lub korzystając z usług agentów kredytowych.

Warto pamiętać, że każdy bank posiada pewną specjalizację lub politykę, co do przyznawania poszczególnych rodzajów kredytów. W jednych bankach opłaca się brać kredyty samochodowe, inne banki nastawiają się na tanie pożyczki pod hipotekę. Pozostałe banki udzielają dobrych i tanich kredytów samochodowych oraz firmowych. Dlatego nie zawsze bank, w którym posiadamy konto to najlepsza opcja. Szczególnie przy dużych kwotach pożyczanych pieniędzy. Oczywiście, będąc stałym klientem w dużym banku, zawsze możemy z nim indywidualnie negocjować.

Jest to bardzo ważne, ponieważ sam zauważyłem, że wystarczy uprzejmie zapytać, a zawsze otrzymamy odpowiedź i jednocześnie możemy uzyskać bardzo dobra ofertę z naszego osobistego banku. Dobrym przykładem mogą być właśnie kredyty gotówkowe. Przez plany wewnętrzne firmy, często są oferowane pożyczki na preferencyjnych warunkach, których nie spotkamy w innym banku. Dzięki temu, że jesteśmy klientem danego banku, jesteśmy o takich promocjach informowani na bieżąco. Dlatego warto śledzić wiadomości pojawiające się w naszym serwisie transakcyjnym.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.