Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – czy warto je kupić

Większość banków w swojej ofercie poza zwykłymi kredytami posiada również szereg dodatkowych produktów do których należą również ubezpieczenia kredytów. W niektórych przypadkach kiedy kredyt jest dość wysoki ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe, w innych przypadkach możemy je wykupić dodatkowo. Banki zachęcają jednak do skorzystania z ubezpieczeń oferując przy tym niższe oprocentowanie lub niższą prowizję. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego może być bardzo pomocne przede wszystkim w momencie kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej czy tez finansowej. Pamiętajmy jednak ze takie ubezpieczenie nie zawsze jest korzystne dla klienta. Przed podjęciem decyzji o tym jakie ubezpieczenie najlepiej wybrać należy dokładnie zapoznać się z oferta.

Ubezpieczenie kredytu czyli co

Dla banku ubezpieczenie kredytu to nic innego jak forma jego zabezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje zazwyczaj ryzyko na wypadek śmierci kredytobiorcy, czy tez na wypadek utraty pracy. Większość banków wymaga takiego ubezpieczenia część jednak daje klientowi wybór, wykupić ubezpieczenie, bądź znaleźć dwóch żyrantów, którzy w razie potrzeby zobowiążą się spłacić kredyt. Niestety w dzisiejszych czasach nie łatwo znaleźć takie osoby, dlatego potencjalnemu kredytowi nie pozostaje nic innego jak wykupić ubezpieczenie.

Czy ubezpieczenie kredytu jest naprawdę potrzebne

Decydując się na ubezpieczenie kredytu musimy zadać sobie pytanie czy takie ubezpieczenie może nam się naprawdę przydać. Czasami warto z niego skorzystać na wszelki wypadek i po to aby czuć się bezpiecznie, jednak pamiętajmy, że takie poczucie bezpieczeństwa znacznie podniesie koszt kredytu.

Takie dylematu nie będziemy mieć w sytuacji kiedy bank wymaga od nas ubezpieczenie kredytu. Wtedy jedyny wybór to znalezienie najkorzystniejszej oferty. W przypadku kiedy posiadamy ważną polisę na życie możemy sprawdzić czy będzie zaakceptowana wymagający takiego zabezpieczenia kredytu jako wystarczające ubezpieczenie. Taka forma pozwoli nam zaoszczędzić czasami naprawdę sporo pieniędzy.

Czy promocja jest naprawdę promocją

Bardzo dużo banków oferuje nam korzystne oferty w zamian za skorzystanie z ubezpieczenia. Zanim jednak podpiszemy umowę zastanówmy się czy jest to dla nas korzystne rozwiązanie. Oprocentowanie może być faktycznie nizsze, a prowizja wyniesie zero złotych, ale ubezpieczenie może być wówczas bardzo drogie i w takiej sytuacji naprawdę nic nie zyskamy.

Wcześniejsza spłata kredytu

Z reguły każde ubezpieczenie jest płatne z góry za cały okres. Jeżeli jednak klient postanowi spłacić swoje zobowiązanie wcześniej będzie miał prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy z opłaconych wcześniej składek za niewykorzystany okres tego ubezpieczenia. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli już wykupimy ubezpieczenie powinniśmy z niego korzystać . A zatem jeżeli już znajdziemy się w ciężkiej i niekorzystnej dla nas sytuacji skorzystajmy z pomocy za jaką płacimy i która nam przysługuje.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.