Zalety lokaty progresywnej

Jednym z najpopularniejszych, docenianych przez inwestorów indywidualnych rodzajów lokat bankowych jest lokata progresywna. To specyficzna forma budowania dodatkowych zysków z kapitału, ponieważ wynagradza cierpliwość podczas utrzymywania długoterminowego depozytu oszczędnościowego. W artykule poznasz najważniejsze zalety lokaty progresywnej, a także znacznie lepiej zdywersyfikujesz portfel oszczędnościowy.

W lokacie progresywnej masz do czynienia z budowaniem większej bazy oprocentowania wraz z okresem utrzymania depozytu oszczędnościowego. Co to oznacza w praktyce? Po pierwszych miesiącach oszczędzania na lokacie progresywnej zauważysz, że otrzymujesz coraz większe oprocentowanie, a przy zachowaniu umowy do ostatecznego terminu uzyskasz kwoty znacznie przekraczające średnią branżową. Oczywiście lokata progresywna wymaga analizy, co do faktycznego, uśrednionego oprocentowania. Każdy bank detaliczny udostępnia tabele oprocentowania w lokatach progresywnych, co pozwala na odpowiednie porównanie poziomów. Ważna zaleta lokaty progresywnej to opcja dodawania dodatkowego kapitału po każdym miesiącu generowania zysków. Nie w każdej lokacie można coś takiego zrobić bez straty wypracowanych zysków. Zerwanie lokaty progresywnej jest również mniej bolesne od standardowego depozytu oszczędnościowego. Otrzymujesz bowiem już wypracowane środki. Po prostu nie wykorzystasz pełnej progresji. W zwykłej lokacie bankowej tracisz wszystkie wypracowane zyski, niezależnie od terminu zerwania. Widać zatem wyraźnie, że lokata progresywna zabezpiecza najważniejsze interesy inwestora indywidualnego, bez negatywnych konsekwencji. Progresja to bardzo ciekawa strategia oszczędzania, ponieważ promuje cierpliwość, czyli jedną z najważniejszych zasad wykorzystywanych podczas dowolnych inwestycji. Nagradzanie cierpliwości odbija się pozytywnie na portfelu, wymusza w pewnym sensie tworzenie dodatkowej bazy kapitałowej.

Najlepiej, żebyś poszukiwał promocyjnych lokat progresywnych. Uważaj, aby lokata progresywna nie zmieniła warunków w trakcie obowiązywania. Należy koniecznie śledzić politykę banków detalicznych. Progresywne lokaty opłacają się najbardziej przy znaczących kwotach oszczędności. Co myślisz o takiej formie oszczędzania?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.